Logo Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie

Wycieczka do Biskupina

Ocena 0/5

16 września b.r. uczniowie klas III, IV i VI z opiekunkami wybrali się do Biskupina na festyn archeologiczny. Była to ciekawa lekcja historii w terenie, która pomogła zrozumieć jak dawniej żyli ludzie. Podczas zwiedzania uczniowie poznali codzienność dawnych mieszkańców osady sprzed ponad 2,5 tysiąca lat wchodząc do dawnych zagród, gdzie na własne oczy mogli przekonać się, jak trudno żyło się ludziom w tamtych czasach. Na festynie można było też zobaczyć pokazy dawnych rzemiosł, m.in. garncarstwa, tkactwa i kowalstwa, a także spróbować własnych sił w niektórych pracach, między innymi przy wyrobie biżuterii. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach inscenizacja bitew toczonych przez wojów i ich stroje. Wyjazd niewątpliwie pozwolił również lepiej zrozumieć kulturę pradawnych Słowian i spędzić czas w ciekawy, aktywny sposób.

Biskupin

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności